Nasze Serce

© Wojciech Mrówczyński
i
Piotr Ładziński
10
-09-2008

Historia Kliniki

Rozwój Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej K.Ch.Dz. A.M. w Poznaniu

Image22

Zdj. 1. Prof. dr hab.med.
Michał Wojtalik

W okresie półrocznym poprzedzającym objęcie Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Poznaniu dr.hab.med. Michał Wojtalik zaprosił wszystkich swoich przyszłych asystentów do Kliniki Kardiochirurgii Ś.A.M. w Zabrzu by ich poznać, oraz zaznajomić z systemem pracy tamtejszego ośrodka.
We wrześniu 1997 roku zorganizował również, wspólnie ze szkolonym przez siebie zespołem Oddziału Kardiiochirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego we Wrocławiu, kierowanym przez prof.dr.hab.med. Krzysztofa Wroneckiego, wyjazd na doroczną Konferencję Europejskiego Towarzystwa Kardiotorakochirurgicznego (EACTS) w Kopenhadze.

Prof.dr hab.med. Zbigniew Religa J.M. Rektor Ś.A.M. oraz Senator RP w asyście dr Jana Sarny - Dyrektora Generalnego Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu odwiedził 01.04.1998 roku Klinikę Kardiochirurgii Dziecięcej w Poznaniu. Wizyta ta była połączona ze spotkaniem z ówczesnym J.M. Rektorem i pracownikami SPSK-5 w Poznaniu. Prof. Religa wręczył wówczas w dowód sympatii i uznania doc. M. Wojtalikowi medal swojej Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii Gloria Virtuti Resonat. Na spotkaniu gośćmi byli również prof. Krzysztof Wronecki i dr Piotr Kołtowski z Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej we Wrocławiu.
Po rezygnacji dr Bogdana Szelągowicza w 1997 roku z funkcji konsultanta wojewódzkiego ds. kardiochirurgii rolę tę powierzono dr hab. med. Michałowi Wojtalikowi, który pełni te obowiązki do chwili obecnej.