Nasze Serce

© Wojciech Mrówczyński
i
Piotr Ładziński
10
-12-2015

Dla Rodziców

Kardiochirurgia dziecięca jest młodą i dynamicznie rozwijajacą się dziedziną medycny. Wykorzystuje najnowocześniejsze techonologie w celu ratowania życia małego dziecka. Niejednokrotnie nieznane są jeszcze wyniki odległe leczenia, niektórych złożonych wad serca oraz zastosowania innowacyjnych metod leczniczych.

Rodzice i opiekunowie dzieci dotkniętych wrodzonymi wadami serca muszą zmagać się z ogromnym stresem związanym z rozpoznaniem choroby, sposobem jej leczenia (operacja) oraz rokowaniem na przyszłość. Stress ten wynika z wielu czynników, jednym z ważniejszych wydaje się być brak odpowiedniej wiedzy przekazanej w zrozumiały sposób. Skutkuje to brakiem świadomego zaangażowania rodzica w proces leczniczy.

Na przedstawianych stronach chcemy przybliżyć rodzicom problemy zwiazane z leczeniem operacyjnym wrodzonych wad serca u dzieci. Wiemy, że rola rodzica w leczeniu dziecka jest wyjątkowa! Nie ogranicza się tylko do czynnego wsparcia dziecka w czasie pobytu w szpitalu, w niektórych przypdakach aktywna i świadoma opieka wymagana jest przez dalszy okres życia dziecka.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że zawarte poniżej informacje nie zastępują wyczerpującej rozmowy z lekarzem.

[Home] [O Klinice] [Historia] [Dla Rodziców] [Lokalizacja Kliniki] [Hotel] [Budowa serca] [Wady serca] [Następstwa wad] [Operacja wady serca] [Do pobrania] [Nasze Serce] [Prace Naukowe] [Dla Studentów] [Linki]